شرکت خزر عصاره وارنا
خانه / رب گوجه ایرانی / مصرف بنزوات سدیم در رب خانگی چه عوارضی دارد؟

مصرف بنزوات سدیم در رب خانگی چه عوارضی دارد؟


مصرف بنزوات سدیم در رب خانگی چه عوارضی دارد؟یکی از افزودنی‌هایی که روند کپک زدن محصولات را به تعویق می‌اندازد، بنزوات سدیم است که ماده‌ای شیمیایی است.

مصرف بنزوات سدیم

البته خود گوجه‌فرنگی دارای اسید بنزوئیک است؛ اما به میزانی نیست که از روند کپک زدن جلوگیری کند، به‌همین دلیل برخی افراد سودجو سعی بر این دارند با ماده نامبرده شده این ‌میزان سرعت روند کپک‌زدن رب‌های گوجه‌فرنگی را به‌تعویق بیندازند ، اما نمی‌دانند که میزان مجاز مصرف این ماده چقدر است.

اما میزان استفاده از این ماده شیمیایی در محصولات غذایی بسیار حائز‌ اهمیت است و اگر در غلظت ‌یک‌دهم‌درصد و کمتر مورد‌ استفاده قرار بگیرد، هیچ مشکلی برای سلامت افراد ایجاد نمی‌کند، اما اگر این مقدار بیش از حد باشد، بنزوات سدیم می‌تواند با اسیدسیتریک ترکیب شود و ترکیب بنزل درست کند که یکی از مهم‌ترین فاکتورهای سرطان‌زاست.
این ترکیب علاوه بر افزایش خطر ابتلا به سرطان، بیماری‌های گوارشی و کبدی را هم برای افراد به‌دنبال دارد، چون افراد غیرمتبحر و غیرکارشناس از این ماده شیمیایی استفاده می‌کنند با میزان استاندارد آن آشنا نیستند و برای اینکه به هدف خود، یعنی عدم کپک زدن محصولات، برسند از بنزوات سدیم به میزان بیشتری استفاده می‌کنند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیر عامل: مهندس ابراهیم پاسکی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120437969
شماره تلفن ثابت:01133304007
شماره فکس:01133304007
پست الکترونیکی: foodkov@yahoo.com

مطلب پیشنهادی

رب گوجه فرنگی با بهترین کیفیت

رب گوجه فرنگی با بهترین کیفیت

رب گوجه فرنگی با بهترین کیفیت تولید شرکت خزر عصاره وارنا می باشد که رب …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. معرفی تاجران بازار تهاتر ايران آموزش تجارت