صادرات بهترین رب گوجه فرنگی ایرانی

صادرات بهترین رب گوجه فرنگی ایرانی به کشورهای مختلف از راه آبی و راه های مرزی ایران انجام می گیرد. برند چی چی لاس در بین تاجران و بازرگانان بسیار محبوب می باشد.

رب گوجه فرنگی ایرانی

مطابق گزارش سازمان کشاورزی ملل متحد (FAO)، تولید گوجه فرنگی ایران در سال ۲۰۱۶ میلادی، معادل با ۶٫۴ میلیون تن بوده، که ایران را در رتبه هفتم دنیا از نظر تولید گوجه فرنگی قرار داده است. از حدود ۶٫۵ میلیون تن گوجه‌ای که به طور متوسط در ایران تولید می‌شود، تقریبا ۸۰۰ هزار تن از آن به رب گوجه فرنگی تولید می‌شود که حدودا هفده درصد از این میزان، مازاد بر مصرف کشور است و به کشورهای دیگر صادر می‌شود.

آمار تولید رب گوجه فرنگی، یک روند افزایشی را در همه دنیا نشان می‌دهد.

صادرات بهترین رب

صادرات رب گوجه ایران چه جایگاهی دارد؟

کشور ایران با داشتن صادرات خالص معادل با ۲۰۹٫۴ میلیون دلار، در میان ۱۰ کشور برتر صادرات رب گوجه فرنگی در جایگاه ششم دنیا قرار گرفته است. سطح زیر کشت گوجه فرنگی در کشور طی سال‌های گذشته بین ۱۳۰ تا ۱۹۰هزار هکتار متغیر بوده است که می‌توان عدد ۱۶۰ هزار هکتار را به عنوان متوسط سطح زیر کشت کشور بیان کرد. میزان متوسط تولید گوجه فرنگی در ایران به ازای هر هکتار، ۴۰ تن می‌باشد که به این ترتیب به طور متوسط شش میلیون و چهارصد هزار تن در هر سال گوجه فرنگی تولید می‌شود. از ۶٫۴ میلیون تن گوجه فرنگی که سالیانه در ایران تولید می‌شود، حدودا ۸۰۰ هزار تن از آن به رب گوجه فرنگی تبدیل می شود که ۱۳۳ هزار تن از آن به صادرات رب گوجه فرنگی اختصاص داده می‌شود.

صادرات بهترین رب صادرات بهترین رب

صادرات بهترین رب گوجه

کشورهای هدف صادرات بهترین رب گوجه فرنگی ایرانی یعنی کشورهای که بیشترین صادرات رب گوجه فرنگی از ایران  به آن ها صورت می‌گیرد، شامل ۷ کشور:

  1. عراق
  2. افغانستان
  3. روسیه
  4. امارات
  5. سوریه
  6. تاجیکستان
  7. قزاستان می‌باشند.

صادرات بهترین رب صادرات بهترین رب

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما